NANO GOLD

Przegląd

Koloid

NANO SILVER

Przegląd

Koloid

Aerosol Sanitizer

 

SKLEP

NANO GOLD PRZEGLĄD

Od starożytności były znane lecznicze i upiększające właściwości złota. Chińczycy od około 2500 p.n.e. uznawali złoto za wyjątkowy środek leczniczy, którego właściwości terapeutyczne wykorzystywane były przy leczeniu schorzeń skóry, serca, kości, wątroby oraz jako środek uspokajający. Zamożne Chinki używały płatków złota dla ozdoby i pielęgnacji twarzy. Arabowie do dziś uważają, że złoty metal wzmacnia serce, zwalcza palpitacje i drżenie kończyn, a także pomaga w stanach melancholii. W Japonii w czasach Jiang Hu pisano, że dodanie złota do pudru powoduje wybielenie skóry i spowalnia procesy starzenia się. Stosowano również mieszankę złota i ziół do masażu skóry. Taki zabieg miał stymulować krążenie krwi i przyspieszać procesy regeneracji skóry.

Do dziś właściwości lecznicze przypisywane złotu są bardzo liczne. W niektórych przypadkach złoto rzeczywiście jest skutecznym lekarstwem.

Złoto w postaci tzw. złotych nici, kremów, koloidów jest w kręgu zainteresowania dermatologów i chirurgów plastycznych. Wszczepione w skórę złote nici przyspieszają proces regeneracji skóry poprzez pobudzenie produkcji nowych komórek. Dzięki czemu skóra odzyskuje blask i witalny młody wygląd. W kosmetyce wykorzystuje się złoto w formie zmikronizowanej. Głównie w zabiegach regenerujących oraz odmładzających zniszczoną i poszarzałą skórę oraz rozjaśniających przebarwienia. Preparaty zawierające złoto działają długotrwale, spowalniając procesy starzenia i skutecznie likwidując drobne zmarszczki. Cząsteczki tego cennego kruszcu są w stanie dotrzeć do warstwy podstawnej naskórka, uruchamiając tym samym mechanizmy związane z systemem jego nawilżania. Koloidalne złoto jest czystym, całkowicie naturalnym środkiem. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki. Złoto koloidalne zawarte w kosmetykach jest całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla organizmu. Złoto wykazuje także silne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zapobiega infekcjom skórnym, może ono być skuteczną bronią w walce z trądzikiem.